Tlakový obvaz Olaes Modular Bandage 6"

Kód: OAL-6
250 Kč 207 Kč bez DPH
Zeptejte se nás na dostupnost
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
  • Nejnovější generace tlakových obvazů 
  • 4 funkce: tlakový obvaz, okluzivní krytí pro poranění hrudníku, kompresní gáza, krytí oka 
  • 3 metry sterilní gázy  
  • Obvaz s trakčními pruhy, které zabraňují nechtěnému rozvinutí 
  • 15 cm sterilní krycí plocha 
  • Plastická rouška pro okluzivní krytí (poranění hrudníku) 
  • Průhledná kopulovitá tlaková součást usměrňující tlak obvazu na vybrané místo a umožňující vizuální kontrolu zranění 
  • Odolný hermeticky uzavřený obal 
  • Identifikační kód NATO NSN : 6510-01-558-3342  
  • Používané ozbrojenými složkami a záchranáři po celém světě

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tam, kde jiní nestačí

Tlakový obvaz OLAES® Modular Bandage patří do nejnovější generace trauma obvazů a byl vyvinut na základě praktických zkušeností těch nejlepších bojových mediků. OLAES® Modular Bandage je vhodný pro všechny úrovně uživatelů od naprostých nováčků až po profesionální uživatele. Hlavní prvky obvazu jsou 3 m kompresní gázy, odnímatelná plastová rouška na okluzivní krytí (vodu a mikroorganismy nepropouštějící), 15 cm sterilní krycí plocha a speciální tlaková část. Díky své modulární konstrukci a součástem může být OLAES® použit jako tlakový obvaz, okluzivní krytí poranění (poranění hrudníku, vlhké hojení ran), krycí gáza k pouhému překrytí ran a tlakovou součást ve tvaru kalíšku lze použít i k pevnému krytí poraněného oka.

Žádný jiný obvaz nenabízí tolik možností v takto kompaktním balení. Součásti obvazu, které nebudete při použití potřebovat můžete prostě dát stranou. Po obvodu obvazu je umístěn suchý zip Velcro®, který slouží jako ochrana před nechtěným rozmotáním nebo uvolněním a napomáhá efektivnější aplikaci. Obvaz neobsahuje žádné háčky, přezky nebo spony, které by vás ve stresové situaci mohli mást. Jednoduché použití Ve vysoce stresových situacích, mezi které úrazy s masivním krvácením bezpochyby patří mohou být lidské schopnosti a jemná motorika významně negativně ovlivněny. I jednoduché úkoly jako je použití obvazu se mohou najednou stát pro člověka komplikovanější a zaberou více času než v klidu učebny. OLAES® Modular Bandage těmto komplikacím předchází.

Při jeho použití je zapojena pouze hrubá motorika, není potřeba měnit směr ovíjení nebo používat spony, přezky apod. Právě proto je použití OLAES® jednodušší, rychlejší a efektivnější. Kompresní gázu stačí pouze omotat na určeném místě, není potřeba ji nijak přetáčet. Pokud Vám rolka obvazu při aplikaci vypadne, obvaz se nerozmotá díky kontrolním pruhům suchého zipu. Navíc jsou všechny prvky obvazu v jednom balení, stačí roztrhnout pouze jeden obal.

Tlaková součást Unikátní kopulovitý tvar tlakové součásti umožňuje vyvinout tlak obvazu přesně na určené zranění a nerozmělňuje tak jeho účinnost na nepotřebné oblasti okolo zranění. Takto usměrněný tlak dokáže uzavřít cévy přímo v místě zranění, tedy tam kde je to nejúčinnější. Navíc se díky takto přesné a jednoduché aplikaci méně vyčerpáte a máte tedy dostatečné síly na ošetření dalších zraněných nebo řešení krizové situace. Tlaková součást může být také z obvazu vyjmuta a použita ke krytí zraněného oka.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravotnické potřeby
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg
Položka byla vyprodána…

Olaes Modular Bandage Simulation

Olaes Trauma Bandage

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Tactical Medical Solutions® je jedním z vedoucích světových hráčů na poli vývoje a výroby lékařského přednemocničního vybavení, a to jak pro taktické tak i pro civilní využití. Firma byla založena v roce 2003 bývalým medikem amerických speciálních sil, který vytvořil první škrtidlo SOF® Tactical Tourniquet. Toto škrtidlo je i v současné době jedním ze dvou, které Ministerstvo obrany USA schválilo pro použití v amerických ozbrojených silách Škrtidlo SOF® TT je také vybraným škrtidlem amerického Červeného kříže.  

I když původním hlavním cílem společnosti byla výroba a zásobování pro ozbrojené síly USA, v současné době dodává Tactical Medical Solutions i policejnímu sboru, záchranářům, hasičům a široké veřejnosti. Současně s růstem prodeje se i produktová řada rozšířila na téměř 2000 dostupných produktů. Jsme hrdí na to, že TacMed pro naše uživatele představuje jistotu nejkvalitnějších výrobků, profesionální znalosti, klientského přístupu a spolehlivosti v poli. V krizových okamžicích plných nejistoty jsou produkty TacMed jednou z věcí, na které se můžete spolehnout!