Samonabíjecí puška Schmeisser AR15 M4FL 14,5" 223 Rem., FDE

Kód: 03-0074MFDE
65 500 Kč 54 132 Kč bez DPH
Zeptejte se nás na dostupnost
Možnosti doručení

 • Ráže: .223 Rem. / 5,56x45 NATO
 • Váha: 3 250 g
 • Délka: 79,5/89,5 cm
 • Hlaveň plovoucí: 37 cm (14,5"), 1:9
 • Plovoucí předpažbí: Slim M-Lok
 • Stavitelný ocelový klikací gasblock Schmeisser
 • Polymerová teleskopická pažba 6 poloh
 • Pažbička s redukovaným úhlem úchopu
 • 3x QD bod pro upevnění řemenu
 • Obsahuje:
  • ochranný čtyřvrstvý kufr Negrini s uzamykáním
  • sklopná BUS mířidla
  • Picatinny rail 5 drážek M-Lok
  • kompletní přenosné čištění Schmeisser
  • boresnake
  • 10ti ranný zásobník
  • prodloužení zásobníku Alpha Grip
  • bezpečnostní komorová vlaječka
 • Vyrobeno v Německu!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Legendární americká konstrukce s nekompromisní německou kvalitou.

Puška používá pouze nejkvalitnější materiály a je kompletně sestavena v Německu, v dílnách firmy Schmeisser v Krefeldu. Všechny díly, které nejsou přímo od firmy Schmeisser (a těch je opravdu minimum) pochází  pouze od evropských NATO certifikovaných výrobců. Puška je určená pro lovecké i sportovní použití a pro sebeobranu.

AR 15 M4FL je klasická plynovka, tedy legendární americké konstrukce tzv. DGI, Direct Gas Impingement. Vyrábí se v ráži .223 Rem. a je určena i pro použití s municí 5,56x45 NATO. Hlaveň v délce 37cm / 14,5", se stoupáním vývrtu 1/9 je z tepelně zpracované oceli a má silný "government profil". Hlaveň dodává jeden z nejpřednějších výrobců hlavní - společnost LOTHAR WALTHER.  Hlaveň je zakončena tříhrotým tlumičem výšlehu plamene. Pod tlumičem výšlehu plamene se skrývá závit 1/2x28 UNEF-2A, na který můžete umístit libovolné úsťové zařízení s tímto montážním rozhraním. Hlaveň je výrobcem garantovaná na 15000 výstřelů.

Puška má volně plovoucí předpažbí M-Lok Slim pod kterým se skrývá ocelový stavitelný 20ti polohový plynový násadec Schmeisser. Gasblock nastavujete klikáním, které je praktické zejména v době, kdy můžete zbraň používat například s tlumičem. Stačí si jen zapamatovat počet kliknutí a po sejmutí tlumiče nastavíte gasblock zpět do původní ideální polohy. Předpažbí je proti protočení pojištěno navíc dvěma výstupky, které ho fixují oproti hornímu rámu zbraně. Úchyt předpažbí je proveden třemi zapuštěnými šrouby se závitovými vložkami HELICOIL® pro vysokou pevnost. Předpažbí je také vybaveno horní Picatinny lištou pro upevnění příslušenství.   

Rám zbraně je vyroben z vysoce kvalitní tvrzené hliníkové slitiny 7075 T6 a je ošetřen tribologickou anodizací. Vybaven je horní Picatinny lištou a najdete na něm kompletní oboustranné ovládání a to včetně vypouštění zásobníku a závěru. Puška je vybavena standardizovaným mil-spec dorazem závěru, tak aby případné nedovření závěru mohlo být střelcem rychle a efektivně řešeno.

Pojistka spouště je křidélková oboustranná a stavitelná na 45°nebo 90°stupňů . Dvoustupňová spoušť má v základní verzi odpor 2,04 kg (1. stupeň 1135g, 2. stupeň 908g). Spoušť má jasně definovaný chod, který spolu s krátkým resetem spouště výrazně přispívá k přesnosti a rychlosti střelby.

 Oboustranně řešená je i zvětšená natahovací páka, která je vybavena drážkami pro odvod spalin, které rovněž oceníte zejména při použití tlumiče výstřelu, ale i pokud jste levostranní střelci. Natahovací páka je rovněž z vlastní produkce Schmeisser.

Pažba pušky je polymerová teleskopická 6 polohová, s jasným a bezpečným chodem nastavení. Pažba má tři body pro upevnění řemenu pomocí QD poutka. Buffer má vlastní dvojitě vinutou pružinu, typickou pro německé AR pušky . Pažbička je z formovaného polymeru a má protiskluzovou úpravu stejně jako botka pažby. Pažbička má redukovaný úhel úchopu, který přináší vyšší pevnost úchopu a také zajišťuje lepší absorpci rázů do předloktí. Střelecká ruka je tak i při intenzivnější palbě či dlouhodobé zátěži méně namáhána. 

Nosič závorníku a závorník jsou ošetřeny manganovým fosfátování. Příjemné je precizní usazení plynového násadce, kde se opět pozná tradiční německá kvalita práce. Velice kvalitně je vyroben a doleštěn i úderník.

Puška má váhu 3 250g a při plném zasunutí pažby měří 79,5 cm. Koncepčně je puška navržena do náročných podmínek a je plně v souladu s mil-spec standardy. V souladu s tímto konceptem je puška schopna bezchybné funkce s naprostou většinou světově vyráběných zásobníků AR 15. 

 Každá jednotlivá puška AR15 je testována a kontrolována střelbou s různými typy střeliva a s odlišnými zásobníky před opuštěním továrny. 

Bonusem k pušce je i výbava, která je součástí. S puškou dostane nový vlastník odolný třívrstvý plastový kufr s kódovým zamykáním, kompletní čištění Schmeisser, bore snake na čištění hlavně, plastová sklopná flip-up stavitelná BUS mířidla, krátký m-lok Picatinny rail, bezpečnostní komorovou vlaječku, prodlužovací nástavec pro 10ti ranné zásobníky Alpha Grip (pro lepší úchop krátkých 10ti ranných zásobníků) a ovládací klíče k příslušenství a plynovému násadci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zbraně a bezpečnostní materiál
Záruka: 2 roky
Konstrukce: samonabíjecí puška AR 15 s plynovým kanálem
Ráže: 223 Rem. / 5,56 NATO
Váha: 3 250 g
? Délka: 79,5/89,5 cm
Hlaveň: 37 cm (14,5"), Lothar Walther, volně plovoucí
Stoupání vývrtu: 1:9
Úsťový závit: 1/2x28 UNEF-2A
Úsťové zařízení: tlumič výšlehu
Garantovaná životnost hlavně: 15000 výstřelů
Pouzdro závěru: kovaný mil-spec 7075 T6 hliník s picatinny lištou na vrchu, tribologická anodizace
Závěr: samonabíjecí s manganovým fosfátováním
Napínací táhlo závěru: oboustranné, zvětšené, s vybráním pro odvod plynů, ocel/ 6082 hliník
Předpažbí: volně plovoucí M-Lok “Slim-Line” profil, horní Picatinny lišta, eloxované
Mířidla: stavitelná, sklopná
Pažba: výsuvná, 6 pozic
Pažbička: polymerová, protiskluzová, s redukovaným úhlem úchopu
Spoušť: dvoustupňová, odpor 2,04 kg (1. stupeň 1135g, 2. stupeň 908g)
Pojistka: oboustranná, křidélková, nastavitelná na 45° a 90°
Zásobník: na 10 nábojů

Schmeisser AR 15 - představení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SCHMEISSER tradiční kvalita a nejmodernější technologie

Společnost Schmeisser GmbH je hrdým nositelem jména Hugo Schmeissera - jednoho z nejlepších a nejinovativnějších vývojářů pěchotních zbraní 20. století. Hugo Schmeisser se podílel na vývoji světově prvního samopalu, který byl používán v boji - Maschinenpistole MP18 a později v průběhu II. světové války zkonstruoval první útočnou pušku na světě - později známou jako Sturmgewehr Stg44.

Značka Schmeisser byla znovu obnovena panem Thomasem Hoffem a Andreasem Schumacherem v roce 2009. Před tím, než tito pánové založili ryze německou společnost pro výrobu palných zbraní Schmeisser GmbH, nasbírali více než 20 let zkušeností z vývoje, designování a prodeje zbraní. Vůbec prvním projektem se pak stal vývoj a výroba samonabíjecí pušky AR-15 pro civilní a použití a plně automatické M-16 pro domácí i mezinárodní použití u policejních a armádních složek. Současně se vývojové oddělení společnosti specializovalo na řešení zákaznických požadavků na úpravy zbraní.

V dnešní době je Schmeisser značkou, kde se tradice potkává s nejmodernějšími technologiemi. Schmeisser GmbH vyvíjí a vyrábí nejpokročilejší verze legendární americké pušky AR-15 stejně jako tradiční samonabíjecí pistole M 1911. Samonabíjecí pušky jsou určeny jak pro sportovní, tak pro lovecké účely. Všechny zbraně a jejich díly jsou vyráběny ve vlastních dílnách v Německu, ve městě Krefeld. Schmeisser je současně jednou z plně licencovaných společností pro dodávku lehkých pěchotních zbraní do armád NATO a do Bundeswehru. 

Hlavním mottem společnosti je: tradiční německá kvalita ruku v ruce s nejmodernějšími technologiemi.

Projděte se našimi produkty a staňte se členem naší rodiny!

 logo schm