Lineární kompenzátor GIS HP22 (.223) závit 1/2"-28

Kód: GIS7395
4 490 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Lineární kompenzátor GIS HP22  je perfektní úsťové zařízení určené k potlačení světelných a akustických projevů výstřelu. Kompaktní rozměry a maximální výkon. Tohle se opravdu povedlo.

  • Potlačuje světelné a akustické projevy výstřelu
  • Určeno pro ráže 223 Rem.
  • Povrchová úprava nitridace
  • Materiál je pevnostní ocel
  • Montážní rozhraní 1/2 x 28
  • Hmotnost 346 g
  • Barva je černá
  • Kompatibilní s běžně dostupnými puškami platforem AR-15 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lineární kompenzátor GIS HP22HP je perfektní prostředek pro ochranu sluchu střelce a jeho okolí. Vzhledem k jeho konstrukci a kompaktním rozměrům se sice nejedná o tlumič hluku, ale v některých ohledech ho dokáže úspěšně nahradit. Z pohledu zákona je HP volně prodejným úsťovým zařízením.

Hluk výstřelu a plyny vytékající z hlavně jsou směřovány dopředu a tím je výrazně omezeno jejich působení na střelce a osoby v jeho okolí. Vytékající plyny se pří průchodu tělem HP také částečně ochlazují a snižuje se tak jejich rychlost na ústí. Výsledkem je snížení zatížení akustickým tlakem. Přestože se jedná o snížení v řádu jednotek dB u ucha střelce, je subjektivní vjem tohoto jevu velmi výrazný a se vzrůstající vzdáleností se ještě zvyšuje.

HP může být účinným pomocníkem při řešení problému spojených s nadměrným hlukem v okolí střelnic. Lineární kompenzátory GIS HP mají zhruba poloviční hmotnost a celkovou délku než klasické tlumiče určené pro odpovídající ráži. Snadno se čistí a při čištění hlavně se z ní nesundávají. Není tedy třeba používat složité a na znečištění náchylné rychloupínací systémy. Konstrukce HP nebrzdí protékající plyny tak výrazně jako tomu je u tlumiče hluku a množství plynů které se tak vrací hlavní zpět je proto významně nižší. Jednoduchý univerzální nástroj určení pro údržbu HP je součástí balení.

Lineární kompenzátory GIS HP byly vyvinuty především pro použití v ozbrojených složkách pro snížení zatížení akustickým tlakem při střelbě především při střelbě v týmu a v uzavřených prostorech.  Zároveň účinně maskují pozici střelce potlačením světelných a zvukových efektů výstřelu.

Lineární kompenzátory GIS HP zlepšují chování zbraně při dynamické střelbě a střelbě dávkou. Konstrukce HP nebrzdí protékající plyny tak výrazně jako tomu je u tlumiče hluku a množství plynů které se tak vrací hlavní zpět je proto významně nižší. Nemění střední polohu zásahu tak jako je tomu při použití tlumiče. Konstrukce předního čela umožňuje používat zbraň vybavenou GIS HP nouzově i pro rozbíjení skleněných výplní oken a dveří při násilných vstupech do domů a dopravních prostředků. Brání také vniknutí větších nečistot do hlavně. Sestavu předního čela s difuzérem lze snadno vyměnit za barevně odlišený modul BLANC s nímž HP funguje jako nástavec pro cvičnou střelbu akustickým střelivem. Jsou odolné proti poškození a mají velkou životnost. Při čištění zbraně se z ní nesundávají. Pouze se z nich vyšroubuje přední čelo s difuzérem. Skládají se pouze ze dvou částí.

Mají poloviční délku i hmotnost než tlumiče hluku vyrobené ze stejného materiálu.

Z pohledu zákona se nejedná o zbraň. Jejich zabezpečení ani přeprava tak nepodléhá žádným zvláštním pravidlům ani omezením.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kompenzátory
Záruka: 2 roky
Pro ráže: .223
Délka: 107 mm
Hmotnost: 346 g
Materiál: Pevnostní ocel
Povrchová úprava: Nitridace
Barva: Černá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: