RUKAVICE VIKTOS WARTORN™

Rukavice VIKTOS WARTORN™ SPARTAN jsem dostal na testování v září minulého roku. Po vybalení jsem byl příjemně překvapen jejich kvalitním zpracováním, a to nejen pro stránce funkčnosti, ale i designu. Na první pohled rukavice zaujmou svým líbivým a originálním vzhledem. Zvědavý jsem byl na polymerový chránič kloubů, který na rukavicích nemám rád. I když jsem v zahraničních misích zkoušel rukavice s podobným chráničem hlavně kvůli ovládání těžkých zbraní, vždy jsem se jich nakonec hned zbavil. Musím ale přiznat, že na těchto rukavicích jsem o tomto chrániči vůbec nevěděl. Chránič sice zvětšuje profil rukavic, ale při používání mi to nijak nevadilo. Zbraně se daly ovládat bez problémů.

IMG_3100

Díky silikonovým proužkům na vnitřní straně prstů rukavice velice dobře přilnou ke gripům zbraně a zbraň se příjemně a bezpečně drží a neklouže. Rukavice mají palec a ukazovák uzpůsoben na ovládání dotykových displejů a opravdu se tato zařízení dají v rukavicích ovládat dobře. Příjemným bonusem jsou pak panely suchého zipu, na které můžete přilepit písmena abecedy VIKTOS MORALPHABET™, kterou si můžete k rukavicím také pořídit. Takže díky písmenům můžete rukavice použít pro doplňkovou identifikaci týmu, krevní skupiny anebo svoji vlastní identifikaci, takže zamezíte případné záměně rukavic s kolegy.

IMG_3710

Za sebe mohu říct, že jsem zatím lepší rukavice neměl. Rukavice tedy mohu doporučit jak na střelbu, tak na použití při taktických operacích.

IMG_20180826_132441

Od VIKTOSU mám vyzkoušené již boty Johnny Combat a pokud se rozhodnete pro výrobky VIKTOS, tak určitě neuděláte chybu. Pořídíte si kvalitní a vychytané věci, na kterých je vidět, že je vyvinuli lidé, kteří dané problematice opravdu rozumí.    

IMG_20180826_142829

 

 

Recenzi pro nás zpracoval Pavel Bednář, který má více než dvacetiletou zkušenost u speciálních jednotek českých ozbrojených složek. Sloužil léta jak u policejního útvaru URNA, tak u jednotky SOG AČR. Byl na několika zahraničních bojových misích a dlouhá léta střídal uniformu s tzv. taktickým civilem.


40139908_976741529175715_3518562755072229376_o