Samonabíjecí puška MKE T41 (G3 Klon) 308 Win.

Kód: 4703-41-000-00-KSAT
Akce Poslední kus!
Značka: MKE
61 000 Kč –29 %
Samonabíjecí puška MKE T41 (G3 Klon) .308 Win.
61 000 Kč –29 % 43 200 Kč 35 702 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Samonabíjecí puška MKE T41 (G3 Klon) .308 Win. Legendární model Heckler & Koch G3 vyráběný licenčně tureckou zbrojovkou MKE.

 • Ráže .308 Win (7,62×51 NATO)
 • výrobní postupy a nástroje licencované Heckler & Koch
 • originální HK konstrukce
 • polymerová rukojeť
 • novovýroba
 • hmotnost: 3,8 kg
 • celková délka: 102,5 cm
 • délka hlavně 17,7" / 45cm
 • novovýroba

 • Obsahuje:
  • zásobník na 10 ran
  • originální služební popruh
  • čištění v originálním vojenském pouzdru
  • polymerový ochranný kufr

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samonabíjecí puška MKE T41 (G3 Klon) 308 Win.

Jedná se o samonabíjecí verzi legendární útočné pušky Heckler & Koch G3, v civilní verzi známé pod označením HK41. Zbraň je licenčně vyráběná tureckou zbrojovkou MKE. Při výrobě jsou používány výrobní postupy a nástroje licencované firmou Heckler & Koch. Zbraň si zachovává originální design G3 včetně částí vyrobených z vysoce odolného polymeru - pouzdro spoušťového ústrojí, rukojeť, předpažbí, pažba. 

Princip funkce zbraně je založen na částečně uzamčeném závěru pomocí dvou válečků. Po zasunutí náboje do komory, uzavření závěru a stisku spouště bicí kohout spoušťového mechanismu udeří na zápalník a iniciuje zápalku náboje. Dojde k výstřelu, následně tlačí dno nábojnice na čelo závorníku s vysunutými válečky, které zapadají do uzamykací kulisy v pouzdře za nábojovou komorou. Dokud nedojde k poklesu tlaku plynů působících na dno nábojnice a na závorník, jsou válečky odtlačovány do uzamykací kulisy a zabraňují tak otevření závěru. Jakmile dojde k poklesu tlaku na bezpečnou úroveň, sníží se síla působící na válečky tak, že umožní jejich vystoupení z uzamykací kulisy, dojde k odemčení sestavy závěru a ta setrvačností pokračuje do zadní pozice, kde dojde k vyhození nábojnice a napnutí bicího mechanismu. Následně vratná vzpruha závěru tlačí závěr vpřed, závěr nabere nový náboj a zasune jej do komory. V přední pozici závorníku se opět rozepnou válečky v něm uložené, do vybrání v pouzdře vlivem tlaku klínu spojeného s nosičem závorníku. Nosič tím pádem může také dojet až do přední polohy, čímž deaktivuje přerušovač a po uvolnění a opětovném stisknutí spouště se celý cyklus se může opakovat. Díky tomuto sice složitému, avšak spolehlivému mechanismu je velká část energie výstřelu spotřebována na odemčení závěru a tak není třeba mít zbytečně těžký závěr a silnou vratnou pružinu. 

Nábojová komora je opatřena Revelliho drážkami - tzn. podélné drážky které začínají pár milimetrů od začátku nábojové komory a zasahují až do začátku vývrtu. Jejich funkce spočívá v tom, že po výstřelu se do drážek dostane tlak z hlavně který působí stejnou silou na vnitřek i vnějšek nábojnice. Díky tomu se nábojnice snadno a rychle extrahuje po výstřelu z komory a její pohyb není přibrzďován třením nafouknuté nábojnice na stěny komory. Toto řešení zvyšuje spolehlivost zbraně. Natahovací páka je situována v levé přední části předpažbí nad hlavní a při střelbě se nepohybuje. Systém nedisponuje automatickou střeleckou pohotovostí, ale pomocí natahovací páky lze závěr zachytit v zadní otevřené poloze. Tlačítko vypouštění zásobníku je umístěné za zásobníkovou šachtou a dostupné z obou stran. Selektor střelby je umístěn na levé straně.

Mířidla tvoří dioptrické, stranově stavitelné hledí se čtyřmi volitelnými průhledítky, jimiž se hledí nastavuje na zvolenou dálky palby. Na plášť rámu je možno upnout weaver montáž kolimátoru nebo jiné příslušenství.

Jedná se o zbraně z novovýroby, vyrobené v maximální kvalitě, bez použití použitých nebo skladových dílů.

Turecká společnost MKE byla založena v 15. století. Už tehdy byla součástí zbrojního průmyslu a sloužila jako slévárna pro výrobu dělových hlavní. Dnes, s téměř 5500 zaměstnanci a 10 pobočkami, tvoří korporaci a je jednou z předních tureckých firem zabývajících se výrobou zbraní. Firma své výrobky vyváží do více než 40 zemí. Pokud jde o kvalitu, MKE neponechává nic náhodě, takže její výrobky jsou certifikovány podle norem AQAP a ISO. U nás je firma MKE známá především díky poloautomatickým klonům modelů HK G3 a MP5.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pušky samonabíjecí
Záruka: 2 roky
Typ zbraně: samonabíjecí
Výrobce: MKE
Ráže: .308 Win/7,62x51 NATO
Délka zbraně: 102,5 cm
Hmotnost: 3,8 kg
Délka hlavně: 45 cm

Vorstellung und Test des H&K G3 Klon MKE T41 im Kaliber .308 Win. 8 506 zhlédnutí5. 5. 2021

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: